sobota, 14 marca 2015

Testowane na zwierzętach..

Jesteśmy zdecydowanie społeczeństwem, które zaczyna świadomie zaopatrywać się w produkty.
Ja sama osobiście coraz częściej patrzę na składy kosmetyków i produktów spożywczych, które kupuje..ale wiecie nigdy nie zwracałam szczególnej uwagi na to czy  produkt jest testowany na zwierzętach.

Postanowiłam się trochę zagłębić w temat. Moja koleżanka o szeroko pojętej bezgranicznej miłości do wszelkich zwierzątek zaczęła mnie trochę w tym uświadamiać.

Pokazała mi stronę  notesty.pl na której znajdują się listy firm testujących oraz nie testujących produków nazwierzętach.
.
Pełną listę możecie zobaczyć TU- zachęcam równiez z Polskimi firmami
TU- lista organizacji PETALista czerwona obejmuje również firmy, które mają cokolwiek wspólnego z testowaniem produktów na zwierzętach. Mogą to robić samodzielnie lub zlecać to innym firmom.

Widzicie jakieś znajome firmy?
 Ja tak  to jedne z najbardziej popularnych firm testują swoje produkty na zwierzętach.

Nie wiem dlaczego ale też nachodzą mnie takie wnioski, że są to spore koncerny , które na to stać.

Na pierwszej liście niema niektórych marek, które mnie interesowały zatem zaczęłam grzebać trochę w internecie i znalazłam, że put&rub np. nie testuje na zwierzętach.

W UNI EUROPEJSKIEJ JEST CAŁKOWITY ZAKAZ TESTÓW NA ZWIWERZĘTACH, ale przecież część firm to np firmy amerykańskie.

Lista organizacji PETA byla aktualizowana dzisiaj a w niej m.in. ?

kilka firm należacych do koncernu Procter & Gamble, Henkel, Coty, Mary Kay, L'oreal

Ja osobiście jestem przeciwna testom na zwierzętach, one też żyją i czują a my jako wysoce wyspecjalizowane formy gatunku za jakie się uważamy na pewno mamy inne sposoby na testowanie produktów.

Badżmy świadomymi konsumentami-zachęcam do sprawdzenia.

Sprawdżcie i Wy czy wasze ulubiony produkty są testowane na zwierzętach.
Co o tym myślicie?
Jesteście za czy przeciw ? zapraszam do dyskusji w komentarzach

3 komentarze:

 1. Połowa firm na czerwonej liście pisze na swoich kosmetykach, że nie są one testowane na zwierzętach. Wiem bo mam większość z nich. I co teraz? Jak to sprawdzić, żeby być pewnym? Przecież nie będę chodzić za tą firmą :/

  I am Journalist

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli chodzi o firmy amerykańskie, to lista PETA jest na bieżąco aktualizowana, jesli chodzi o polskie firmy to w uni europejskiej teraz jest całkowity zakaz testowania a na opakowaniach nie bedzie teraz znaczków bo jest to wprowadzanie w błąd klienta

   Usuń
  2. Tak, połowa z tych firm będzie tak pisała, żeby zachęcić głupich i nieświadomych ludzi do zakupu, ale należy zauważyć, że piszą, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach. Tylko produkty, czyli np. składniki, których używają mogą być już testowane, ponadto ich dostawcy też mogą testować, również firma może eksportować swoje produkty do Chin gdzie wymagane są testy. Temat testowania na zwierzętach na tym się nie kończy, polecam bloga http://www.kocieuszy.pl/ na którym wszystko jest dokładnie wytłumaczone i na którym jest lista firm testujących i nietestujących na zwierzętach. I na opakowaniach produktów nietestujących na zwierzętach czasami ale nie zawsze są znaczki np. certyfikat vegan society, który gwarantuje, że produkt nie był na żadnym etapie testowany na zwierzętach i nie zawiera w sobie produktów odzwierzęcych.
   Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...