poniedziałek, 15 lutego 2021

Remigiusz Mróz Kasacja

 Obecna sytuacja sprzyja nadrobieniu moich zaległości czytelniczych. Wprawdzie skupiam się mocno na studiach, bo przede mną ostatni semestr i obrona, ale trzeba poświęcić też trochę czasu na restart.
Dzięki ekranizacji powieści Mroza, chyba nie ma nikogo komu chociażby nie przewinęło się nazwisko głównej bohaterki serii. Chyłka jest dość kontrowersyjną panią mecenas, kochającą dobre samochody, szybką jazdę, alkohol, papierosy i Iron Maiden. 

Pierwsza część serii rozpoczyna się sprawą Piotra Langera, który oskarżony zostaje o brutalne morderstwo 2 osób. Jest synem biznesmena, który od dawna jest klientem kancelarii. Odnaleziony w swoim mieszkaniu z ofiarami, nie daje wątpliwości organom ścigania co do swojej winy. Sam jednak nie przyznaje się do niej, lecz nie zaprzecza też, że to zrobił. Obrony podejmuje się mecenas Chyłka, a w sprawie pomaga jej aplikant Oryński. Współpraca z oskarżonym jest bardzo ciężka, nie próbuje się bronić i usilnie odmawia składania zeznań.

Co oznaczają znaki, które przekazuje po kryjomu swoim obrońcom ? Został wrobiony czy okaże się niepoczytalny ?

Tego wszystkiego dowiecie się z powieści.

Wiem, że są zwolennicy i przeciwnicy Mroza. Moje zdanie jest takie, że jeśli książka mnie wciąga, a jej czytanie daje mi przyjemność to po prostu to robię. To pierwsza część serii o pani mecenas. W książce przeplatają się też wątki relacji z aplikantem, życia rodzinnego Chyłki, dzięki czemu oprócz wątku kryminalnego wkręcamy się również w jej perypetie życiowe. 


3 komentarze:

  1. Bardzo lubię serie z Chyłką, wyciągnęłam się w nią zresztą przez serial czyli od dupy strony 🤪

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tą serię, mega mnie wciągnęła :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie kusi mnie ta lektura :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...