środa, 9 marca 2022

Remigiusz Mróz Ekstermista

Witam wszystkich miłośników literatury ;)
Na początku roku zdcydowałam się na zakup abonamentu od Legimi wraz z czytnikiem. Od tej pory nadganiam swoje zaległości książkowe, na które w końcu mam czas .

Remigiusz Mróz " Ekstermista" to trzecia z serii o Gerardzie Eldingu."W Opolu znika maturzystka, jedyną poszlaką wydającą się mieć związek ze sprawą są rozłożone karty tarota, pozostawione przez dziewczynę. Zmagająca się z problemami rodzina, przekonana, że młoda kobieta uciekła z domu, nie zamierza angażować policji w tę sprawę. Utwierdzeni w przekonaniu, że sprawiająca kłopoty dziewczyna sama wkrótce wróci, całkowicie ignorują sprawę."

Gerard łączy siły ze swoją dawną miłością Małgorzatą Rosą, która jest przekonana, że zniknięcie dziewczyny to nie ucieczka z domu. Znajduje ona w jej pokoju kartę tarota, a całą sprawę łączy z pewną grupą na portalu społecznościowym. Pojawia się coraz więcej pytań, czy aby napewno karty mają coś wspólnego z ginącymi nastolatkami ? Czy ktoś namawia ich do ucieczki ? Kto za tym stoi ? Czy mamy do czynienia z nakłanianiem młodzieży do samobójstwa ?

Jakie jest rozwiązanie tej zagadki ?

Już Wam kiedyś pisałam, że pióro Mroza bardzo mi odpowiada. I tym razem nie zawiodłam się serią o Gerardzie. Jeśli szukacie kryminału , który jednocześnie wciąga i nie jest męcząca to polecam Behawiorystę, Iluzjonistę oraz Ekstermistę.

1 komentarz:

  1. Mam zaległości jeśli chodzi o Mroza, jedynie chyłka za mną. Jakoś tak wolę kryminały skandynawskie jednak od naszych rodzimych 😁

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...