niedziela, 4 marca 2018

Liq cc serum rich- serum do twarzy z witaminą C


Serum. Potrzebne czy zbędny dodatek ? Ja bardzo lubię. Stosuję je z wielką chęcią podczas kuracji zimowo- jesiennych.  Dziś o produkcie, którego do tej pory nie znałam. Miałam okazję go przetestować, dzięki za sponsorowaniu przez firmę naszego blogerskiego spotkania. Serum były spersonalizowane co oznacza, że mogłam sama wybrać wersję która wg mnie była najlepsza. Wybrałam wersję z 15 %witaminą c -rich. Występuje także w wersji lekkiej.
Serum LIQ CC dzięki wysokim stężeniom aktywnych składników redukuje proces starzenia skóry oraz chroni przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Zapewnia ochronę antyoksydacyjną, pobudza syntezę kolagenu, działa przeciwzmarszczkowo, redukuje przebarwienia oraz przywraca skórze „blask i witalność”.

15% witamina C zapewnia szybkie pobudzenie syntezy kolagenu, skutecznie neutralizuje wpływ wolnych rodników i wyrównuje koloryt skóry. Aktywność czystej formy witaminy C potęgowana jest przez odpowiednio dobrane stężenia tokoferolu i magnezu, które jednocześnie działają ochronnie, regenerująco oraz odżywczo. Dzień po dniu skóra odzyskuje utracony komfort, blask i witalność.

Skład:
Witamina C 15% – lewoskrętna forma niezjonizowana zapewnia łatwość przenikania we wszystkie warstwy skóry pobudzając syntezę kolagenu, wyrównując koloryt i rozświetlając cerę. Redukuje szkodliwy wpływ promieniowania UV, pomagając chronić DNA komórek skóry.
Tokoferol – podwyższone stężenie skutecznie odżywia i regeneruje nawet bardzo suchą skórę. Wzmocnienie ochrony antyoksydacyjnej.
Magnez - zapewnia silne działanie regeneracyjne.

Kwas hialuronowy - chroni skórę przed odwodnieniem, zapewnia jej elastyczność i długotrwałe nawilżenie.NCI: Propylene Glycol, Aqua (Water), L-Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Polysorbate 20.

Serum zawarte jest w szklanym opakowaniu z pipetką. Producent zaleca użycie 1 pipetki na raz. Stosować można zarówno rano i wieczorem- przeznaczone do stosowania na codzień lub jako kurację 28 dniową. Ja serum używałam tylko na noc- zazwyczaj mam wtedy czas na wielowarstwową pielęgnację swojej cery. Przed uzyciem serum należy wstrząsnąć. Ciemne opakowanie serum nie jest bez znaczenia. Witamina C jest substancją mało stabilną. Wg mnie powinna być zawarta w ciemnych opakowaniach. Dodatkowo takie produkty powinniśmy chronić przed dostępem światła słonecznego.

Ma lekko olejową konsystencję. Na mojej cerze w miare szybko się wchłania- nie żely skóra chłonęłła jak gąbka, ale po około 5 minutach serum jest całkowicie wchłonięte i mogę przejśc do dalszych etapów pielęgnacji.

Zauważyłam zdecydowaną poprawę kolorytu mojej skory. Nie jest już ona trupio sina. Dodatkowo lepiej reaguje na zmiany temperatury, na które jesteśmy teraz narażeni. Nadaje skórze delikatne żółtawy odcień- co zaobserwowałam na dłoniach, gdy po aplikacji serum zapominałam umyć ręce :)
Bardzo chętnie skuszę się kiedyś na wersję lekką tego serum.

Cena około 60 zł za opakowanie, uważam, że zdecydowanie jest wart swojej ceny.

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...