czwartek, 26 marca 2020

Bioleev Masło do ciała Shea&Cocos

Jak tam Wasza akcja #zostanwdomu ?? Ja mimo wszystko mam sporo zajęć. Korzystam ze szkoleń online, wykłady przerabiam w formie e-learningu, znajduje czas na to, na co na co dzień nie mam czasu. Gramy w gry, spędzamy razem czas. Oczywiście jak połowa polski mam zamiar odgracić mieszkanie i być może nakleić tapetę czekającą na mnie już pół roku :) Mam nadzieję, ze uda mi się nadrobić też trochę zaległości domowych. Nie będę Wam więc obiecywać, że posty w tym okresie będą się pojawiały częściej ( choć mam nadzieję, że tak) Chciałabym obrać formę postów, która ostatnio staram się uskuteczniać, a mianowicie analiza składów i rozbieranie na czynniki pierwsze. Jak wiadomo napisanie takiego posta zajmuje sporo czasu więcej, ale może teraz nauczę się albo lepiej organizować czas, albo odrobie po prostu zaległości :)


Dziś o produkcie, który odkryłam niedawno. Dostałam o go na spotkaniu blogerek i chwilę zajęło mi podejście do niego. Mowa dziś o produkcie do ciała od marki Bioleev. Jest to masło shea&cocos o zapachu grefpfruta i słodkich migdałów. To, że jestem wielką fajną zapachów cytrusowych to już wiecie,

Czy mnie zachwycił ? Czy skład jest dobry ? O tym dzisiejszy post.

Skład jest dość krótki, co dla mnie jest zwykle oznaką, że nie znajdziemy tam co tego co nie jest niezbędne, ale zobaczmy co w trawie piszczy?


Butyrospermum Parkii Butter- masło shea, emolient nawilża, zmiękcza , wygładza, regeneruje
Cocos Nucifera Oil- olej kokosowy , emolient, nawilża, zmiękcza, wygładza, regeneruje
Prunus Amygdalus Dulcis Oil- olej ze słodkich migdałów, emolient, natłuszcza, odżywia, regeneruje
Cera Alba- wosk pszczeli, emolient, filmotwórczy, regeneruje, przyspiesza gojenie
Squalane- emolient, przyspiesza regenerację, składnik bariery lipidowej naskórka
Citrus Granis Oil-olejek ze skórki grejpfruta, normalizuje, antyoksydant, działa antycellulitowo, ma działanie antyseptyczne, naturalnie konserwuje
Tocopherol- witamina E, wykorzystywana jako naturalny konserwant w kosmetykach tłuszczowych , działa przeciwstarzeniowo, antyoksydacyjnie
Helianthus Annuus seed oil- olej z nasion słonecznika emolient, tworzy film , działa regenerująco
Limonene - składnik kompozycji zapachowej z listy alergenów
Citral-składnik kompozycji zapachowej z listy alergenów
Linalool-składnik kompozycji zapachowej z listy alergenów
Citronellol-składnik kompozycji zapachowej z listy alergenów
Geraniol-składnik kompozycji zapachowej z listy alergenów


Tak jak pisałam wcześniej skład jest okrojony do minimum składników. Ma w sobie praktycznie same emolienty. Jak masło to masło. Ponieważ w zasadzie jedynymi konserwantami są tu olejek ze skórki grejpfruta i witamina E gwarantuje nam to trwałość masła na poziomie 6 miesięcy od otwarcia. Mnóstwo dobroci w tym maśle.
Jeśli chodzi o samo użytkowanie:
Masło jest bardzo gęste, głównie ze względu na składniki wiodące- masło shea i olej kokosowy w temperaturze pokojowej są stałej konsystencji. Po otwarciu uderza nas cudowny zapach cytrusów. Uwielbiam takie zapachy- swoją drogą wiecie, że zapachy cytrusowe mają działanie antydepresyjne ?
Naprawdę niewielka ilość produktu wystarczy, Podczas smarowania masło zmienia konsystencję na bardziej płynną. Jest bardzo bogate. Naprawdę świetny produkt na czas zimowy. Pozostaje na skórze bardzo długo i dla fanów lekki konsystencji będzie to koszmar. W lecie będzie zdecydowanie za ciężki. Bardzo wydajny produkt. Kosztuje około 40-45 zł za 200g, które wystarczy na baaardzo długo.

Marko Bioleev naprawdę gratulacje za świetny skład, piękny zapach. To jest kolejna odpowiedź na to, że można dbać o skórę i nie pakować do kosmetyków szajsu.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...