sobota, 28 marca 2020

Mag buforowana witamina C

W momencie w jakim się znaleźliśmy dla mnie bardzo ważne jest aby zachować pewna rutynę. Tak jak sobota jest dniem mopa, piąteczek to piatunio a co dzień rano pierwsza rzeczą jaka robię jak wstaje jest włączenie wody na kawę  rutyna jest dla mnie również codzienne zażywanie witaminy C. Tym razem poznałam witaminę C od firmy Mag.
Witamina c ma działanie silnie antyoksydacyjne, działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo. Bierze udział w produkcji kolagenu i elastyny. Świetnie wzmacnia nasza odporność co w tym momencie jest bardzo ważne. Ja zażywałam codziennie 2000 mg witaminy C , w tym momencie zwiększyłam ta dawkę do 4000 mg.
Firma Mag oferuje buforowaną witaminę C 500mg w kapsułce. Zawarta jest w kapsułkach, które bez problemu można otworzyć jeśli, ktoś ma problem z przełykaniem.Co jeszcze możemy zrobić z witamina C? Ostatnio chwaliłam się Wam, że kocham kosmetyki z jej zawartością.

Prosty i szybki przepis na maseczkę z witamina C . Ogromna zaletą tej witaminy jest sproszkowana forma. Wystarczy otworzyć kapsułkę i wysypać proszek.
Tak wiec
-2 Kapsułki witaminy C -woda

Opcjonalnie dodatki.
Ja dodałam kwas hialuronowy i skwalan.

Pamiętać trzeba, ze witamina C jest witamina rozpuszczalna w wodzie. Najlepiej wiec rozpuścić ja w wodzie, opcjonalnie hydrolacie. Dodajemy dosłownie odrobinkę wody intensywnie mieszkamy. Następnie można dodać swoje ulubione składniki wodne jak np.kwas hialuronowy. Później dodać  fazę tłuszczu np. ulubiony olejek. Intensywnie mieszkamy i nakładamy na buzie. Ja pozostawiłam na 10 minut i zmyłam wodą.
Macie swoje przepisy na domowe maseczki z witamina C ???

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...