poniedziałek, 31 stycznia 2022

Remigiusz Mróz Iluzjonista

 Przy okazji " Behawiorysty" pisałam Wam już, że dobrze mi się czyta Mroza. Iluzjolista to druga część i kontynuacja historii Gerarda Edlinga- swoją drogą oglądacie Behawiorystę na Player.pl ? Idealny przykład jak spieprzyć dobrą książkę. 

"Iluzjonista” to już druga książka, której bohaterem jest ekscentryczny Gerard Edling. Remigiusz Mróz serwuje Ci czytelniczy koktajl: zagadkowa historia, charakterystyczny bohater, tajemnice z przeszłości… A to wszystko doprawione potężną dawką akcji i napięcia.

Gerard Edling, zanim zwolniono go dyscyplinarne, był prokuratorem. Jest specjalistą od kinezyki, czyli interpretowania komunikacji niewerbalnej. Właśnie dlatego często jego pomoc jest potrzebna policji.

W Opolu na jednym z kąpielisk zostają znalezione zwłoki. Zastanawiające jest to, że policja odkrywa na ciele podpis, który już kiedyś widywano. Sprawa przypomina tę, którą Gerard Edling prowadził 30 lat temu, dlatego to właśnie ON może teraz pomóc prokuraturze. Niepokojące okazuje się to, że akta tej dawnej sprawy zaginęły, a osoby, które mogłyby rzucić nieco światła na przeszłość, znikają w tajemniczych okolicznościach.

W 1988 roku opinią publiczną wstrząsnęła seria zagadkowych morderstw. Okoliczności tych zabójstw były bardzo tajemnicze. Morderca zwodził śledczych, dokonywał zabójstw w taki sposób, żeby dowody świadczyły o winie innych osób.  Jednak wszystkie zbrodnie łączyło to, że na ciele każdej z ofiar znaleziono wypalony symbol, znak zapytania. Mordercę nazwano Iluzjonistą i w latach 80. Gerardowi Edlingowi udało się go złapać. Został osądzony i skazany. Czy to możliwe, że wtedy popełnił błąd?


Bardzo dobra powieść trzymająca w napięciu praktycznie przez cały czas. Pióro lekkie i przyjemne w czytaniu, książka jednocześnie wciąga i nie męczy. Do samego końca Iluzjonista zaskakuje i szokuje. 

Kolejnym aspektem, który mi się bardzo spodobał jest postać Gerarda. Fascynujące jest jak potrafi czytać z ludzi-  z ich gestów, mimiki. Do tego stopnia spodobała mi sie jego postać, że postanowiłam poczytać trochę o tzw. mowie niewerbalnej ciała. Zachęcam Was do przeczytania.

2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze ani jednej książki tego autora :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze, może kiedyś, nie przepadam za tego rodzaju książkami ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...